Rezervovať
Rezervovať

O chalupe

Dovoľte aby sme vám predstavili neobyčajné miesto Chalupu pod bukom *** na Muránskej Planine.

Jedná sa o výnimočné, kompletne zrekonštruované zariadenie, ktoré je svojou polohou v divokej scenérii Muránskej planiny predurčené na načerpanie nových síl a energie v najvyššom komforte. Celkovú atmosféru dotvárajú úžasné nielen výhľady na okolité pohoria a bio jazierko, ale aj umiestnenie chalupy v hektárovej čučoriedkovej záhrade, ktorá ponúka v sezóne zberu vždy čerstvé čučoriedky pre návštevníkov. Relaxačnú pohodu umocňuje bezprostredná blízkosť krajinného parku so športovým vybavením pre aktívny oddych.

Chalupa pod bukom ponúka na výber rôzne možnosti stravovania v neďalekom rekreačnom zariadení formou raňajok, pol alebo plnej penzie, prípadne výber z a la carte jedálneho lístka alebo z ponuky sezónnych grilovaných jedál.

Pre tých, ktorí sa chcú v rámci ubytovania pohybovať len medzi jazierkom a letnou kuchyňou a spoliehajú sa na svoje kulinárske umenie, sú pripravené dve vnútorné kuchyne s kompletným vybavením a vonkajšia letná kuchyňa alebo otvorené ohnisko, ktoré uspokojí aj toho najnáročnejšieho kulinára, ako aj milovníkov prípravy jedál na otvorenom ohni.

Nespočetné množstvo aktivít umocňované prítomnosťou Národného parku Muránska planina robí z tohto pobytu aj pre vysoko aktívnych a športovo založených ľudí niečo nezabudnuteľné. Turistika, zber húb, cykloturistika, pre náročnejších jazda na koni, rafting, skalolezectvo, jazda na štvorkolkách, jaskyniarstvo, spoznávanie kultúrnych pamätihodností na loveckom zámočku Ferdinanda Coburga a na Muránskom hrade nenechá nikoho nečinným.

Chalupa pod bukom disponuje celkovou ubytovacou kapacitou 19 pevných lôžok plus 2 prístelky v komfortne  zariadených izbách s vlastným sociálnym zariadením, ďalej dvoma spoločenskými miestnosťami s krbom, letnou kuchyňou s dataprojektorom, slnečnou terasou, ohniskom a bio jazierkom.

Rady by sme upozornili vážených návštevníkov Chalupy, že nie je určená pre oslavy, svadby, krstiny, rozlúčky so slobodou alebo pre bujaré večierky nakoľko sa nachádza v tesnej blízkosti Odborného liečebného ústavu psychiatrického na Prednej Hore.